MINI Gejzír CO2

Rataj

839

Nové

Souprava pro dávkování CO2 do akvária - CO2 láhev 500g

Více podrobností

Souprava pro dávkování CO2 do akvária

Praktické rady pro provoz

1) Láhev umístíme do svislé polohy. Okolní teplota nesmí přesahovat 40 °C.
2) Počítadlo bublin /5/ ponoříme do vody, volný konec hadičky si vložíme do úst a nasajeme do počítadla bublin vodu. Pomocí přísavky upevníme počitadlo bublin do akvária. Nyní propojte hadičkou počítadlo bublin a jehlový ventil /3/, na druhé straně počítadlo bublin a difuzér /6/. Hadičku nahřejte v teplé vodě pro lepší manipulaci a dokonalou těsnost! Difuzér by měl být umístěn co nejníže u dna akvária. Nejlépe tak, aby proud bublinek CO2 byl unášen proudem z filtru. Dosáhneme tak co nejmenších ztrát probublávajícího CO2. Nyní otočíme černým kohoutem CO2 regulátoru 4x po směru hodinových ručiček.
3) Množství CO2 pronikajícího do akvária seřídíme jehlovým ventilem /3/ tak, aby množství bublin v počítadle /5/ za minutu odpovídalo zhruba objemu akvária děleného 10. To znamená, že např. ve 100 l akváriu bychom měli dávkovat množství 10 bublin CO2 za minutu, apod. Toto stanovení je pouze přibližné. Přesnou dávku lze doladit pomocí čidla CO2. 


UPOZORNĚNÍ:

  • Po uvedení do provozu a při jakékoliv manipulaci je nutno zkontrolovat těsnost všech spojů např. štětcem a jarovou vodou
  • Souprava by měla být na noc vypínána elektromagnetickým ventilem, který je možno samostatně dokoupit. Dosáhneme tak podstatně úspornějšího provozu a zabráníme tak předávkování CO2 v nočních hodinách.
  • Láhev CO2 u této soupravy je neplnitelná. V případě zájmu je možno zakoupit plnitelnou CO2 láhev a adaptér na soupravu MINI GEJZÍR CO2. Tuto láhev je potom možno po spotřebování CO2 nechat opět naplnit.


Souprava obsahuje:

1. Neplnitelná CO2 láhev o obsahu 500g CO2 

2. CO2 redukční ventil bez manometrů, s regulací výstupního tlaku 

3. Jehlový vetil pro přesné dávkování CO2 

4. CO2 profi hadička 

5. Počítadlo bublin se zpětným ventilem a přísavka 

6. CO2 difuzér 

7. Přísavky na hadičku 

Rozměryvýška 39cm, průměr
ZávitW21,8 x 1/14