Ruwal CO2 difuzor

Ruwal

731

Nové

CO2 difuzor a počítač bublin

Více podrobností

Krásnější a vitálnější rostliny díky efektivnějšímu dávkování CO2 - díky difuzoru dojde k tvorbě miniaturních bublinek CO2, které jsou ve vodě lépe mobilní a jsou rostlinou lépe a rychleji přijímány. Maximálního výsledku dosáhnete dostatečným prouděním vody v akváriu, jen tak se bublinky CO2 dostanou do celého objemu akvária.

Zařízení slouží nejen k dokonalému rozptylu CO2 v akváriu, ale také současně umožňuje kontrolovat počet bublin dávkovaného CO2 a tím i jeho dávkování do akvária. Zpětný ventil zabraňuje průniku vody do CO2 zařízení.

Návod k použití:
1. Odšroubujeme černý plastový díl, který kryje keramickou tabletu. Difůzér naplníme vodou a uzávěr opět zašroubíme
2. Na spodní vývod difůzéru připevníme hadičku od CO2 zařízení.
3. Difuzor upevníme v akváriu co nejhlouběji a pokud možno tak, aby bublinky CO2 byly unášeny proudem vody vytékající z filtru. Tak zajistíme, že jejich pohyb v akváriu bude co nejdelší a dojde tak v maximální možné míře k jejich vstřebávání ve vodě.
5. CO2 zařízení uvedeme do provozu. Po chvíli začnou unikat keramickou tabletou ve vrchní části difuzoru jemné bublinky, které stoupají do akvária. Po ustálení výkonu spočítáme velké bubliny CO2, které probublávají vodou uvnitř difuzoru (nezaměňovat s mikrobublinkami unikajícími tabletou). Podle objemu akvária potom přizpůsobíme výkon CO2 zařízení tak, aby počet bublin za minutu zhruba odpovídal objemu akvária dělenému 10 tzv. např pro 400 l akvárium by počet bublin za minutu uvnitř difůzéru měl být asi 40.

Důležité!
Pro optimální rozptyl CO2 je nutno keramickou tabletu udržovat v čistotě. Při zhoršení průchodnosti doporučujeme tabletu namočit např. do roztoku Sava a poté důkladně očistit kartáčkem v teplé vodě.