PROFI Gejzír s elektromagnetem 1500g

Rataj

842

Nové

Profi Gejzír CO2 s elektromagnetem – CO2 láhev 1500g

Více podrobností

Profesionální zařízení se sofistikovaným designem, sloužící k nenásilné úpravě pH do hodnot, které prospívají jak rybám, tak rostlinám v akváriu. Sestává se z chromovaného CO2 regulátoru CHROM de LUXE se dvěma manometry a jehlovým ventilem, z elektromagnetického CO2 ventilu, který zařízení vypíná v noci, z pochromované CO2 plnitelné lahve, profi CO2 hadičky a kamínku na rozptyl CO2. Pro akvária nad 500l.

  • zařízení Gejzír CO2 blahodárně podporuje vitalitu a růst rostlin v akváriu
  • možnost vypnutí přívodu CO2 na noc – ekonomická úspora
  • vysoká těsnost spojů, kvalitní technické zpracování

Praktické rady pro provoz

1) Souprava Gejzír CO2 nesmí být vystavena vyšší teplotě než 40°C. Při vyšších teplotách nelze zařízení regulovat nebo může dojít k povolení bezpečnostní pojistky!

2) Uvedení do provozu a seřízení:

U sestavy PROFI GEJZÍR CO2 nejprve namontujeme CO2 regulátor tak, že převlečnou matku přetáhneme přes šroubení láhve a utáhneme ji klíčem č.30. Sestava Gejzír CO2 má ventil již namontován.

  • Přesvědčíme se, že regulátor výstupného tlaku i regulátor jehlového ventilu jsou v krajní poloze (označené znaménkem mínus).
  • Povolíme uzávěr tlakové lahve, takže ručička na prvním manometru ukazuje asi 60 barrů (tlak v plné lahvi).
  • Seřídíme výstupní tlak ve směru plus na 1 barr.

UPOZORNĚNÍ:

Pro nastavení správného dávkování je nepostradatelný počítač bublin CO2. Toto zařízení není součástí sestavy a lze ho dokoupit samostatně, nejlépe v kombinaci s difuzérem CO2. Pokud počítač bublin zatím nemáte, seřídíte sestavu následujícím způsobem:

  • Sejmete kamínek ze zelené hadičky, a tu ponoříte do akvária. Regulátorem jehlového ventilu otáčíme ve směru plus tak dlouho, až z hadičky začnou unikat bublinky. Výkon zařízení je nyní nutno doladit, aby počet bublin za minutu zhruba odpovídal objemu akvária. Např. pro akvárium o objemu 600 litrů seřídíme Gejzír na 60 bublin za minutu.
  • Po seřízení nasadíme difuzér na hadičku a umístíme ho do akvária. Pokud zařízení probublává větším výkonem, dojde k podstatně rychlejší spotřebě CO2 nebo dokonce k jeho úniku pojistným ventilem!!!

3) Výměna tlakové lahve:

Před spuštěním nové tlakové lahve je nutno se přesvědčit, jestli jsou regulátory výstupního tlaku a jehlového ventilu v krajní poloze označené minus. Dále postupujeme podle bodu č. 2.

4) Pokud je zařízení vybaveno i elektromagnetickým CO2 ventilem, dochází při provozu k jeho zahřátí – tento jev není na závadu.

Souprava obsahuje:

1. Tlaková láhev obsahující 1 500g CO2. Láhev je vybavena plastovými úchyty.

2. Manometr ukazující tlak CO2 v láhvi.

3. Manometr ukazující tlak CO2 na výstupu.

4. Šroubení, kterým ovládáme výstupní tlak.

5. Jehlový ventil pro regulaci dávkování CO2 s výstupem pro hadičku.

6. CO2 profi hadička. Zabraňuje ztrátám při aplikaci CO2. Dostatečný tuhost hadičky zabraňuje jejímu stlačení nebo protržení.

7. CO2 difuzér ze speciálního materiálu tříští CO2 na mikrobublinky, které se optimálně vstřebávají do vody.

8. Elektromagnetický ventil

Schéma1. Tlaková láhev CO2

2. Redukční CO2 ventil se dvěma manometry a jehlovým ventilem

3. Elektromagnetický ventil umožňující zastavit dávkování CO2 v noci

4. Spínací hodiny

5. CO2 profi hadička

6. Zpětná membrána

7. CO2 difuzér umístěný na dně akvária u výtoku filtru

Rozměryvýška 45cm, průměr
ZávitW21,8 x 1/14