Sander Certizon C50

Sander

1213

Nové

Špičkový ozonizátor s regulovatelným výkonem 5 - 50 mg O3/h. Pro sladkovodní akvária do 1000l, mořská do 500l.

Více podrobností

Ozonizátor Sander Certizon C50 produkuje ozon O3. Je to plyn s velmi vysokou oxidační schopností. Ve vodě rozkládá organické látky, které vodu zbarvují a podporují růst řas. Voda je po aplikaci ozonu křišťalově průzračná, v akváriu je výrazně omezen růst řas, ryby jsou vitálnější a lépe vybarvené. Ozon nalézá uplatnění hlavně v nádržích s velkými na výživu náročnými rybami /různé cichlidy, Arowany, rejnoci apod./ Dále potom v akváriích s dekoračními kořeny, které vodu jinak barví do hněda. Dobré výsledky ale poskytne i v běžném akváriu. Voda má lepší kvalitu a není zapotřebí ji tak často měnit. 
  • Vytváří transparentní a zdravou vodu
  • Zabijí patogenní mikroorganizmy 
  • Výrazně omezuje růst řas 
  • Zvyšuje výkon skimmerů a filtrů
  • Odbourává dusitany a amonné sloučeniny
  • Zvyšuje redoxní potenciál a obsah kyslíku

Praktické rady pro provoz


Přístroj disponuje plynulou regulací výkonu od 5 do 50 mg ozónu/hod. Pro co nejefektivnější dávkování ozónu do akvária doporučujeme použít s Ozonskimmerem od firmy Sander.
Zařízení je možné provozovat pouze se vzduchovacím motorkem, jehož výkon odpovídá objemu akvária. 
Důležité! Kamínek by měl být vždy umístěn pod výtok filtru. Ne na nátok nebo sání, aby nedošlo k nasáváni ozonu do filtru. Ozon by zde mohl narušit životně důležitou bakteriální činnost. 
Upozornění – ve vlhkém prostředí se produkce ozonu výrazně snižuje. V tomto případě doporučujeme hnát nasávaný vzduch přes Vysoušedlo k ozonizátoru Ruwal. 
V hustě zarybněných nádržích můžeme ozon aplikovat 24 hodin denně. Jinak je lepší aplikace pouze v nočních hodinách, aby nedocházelo k vypuzování CO2.
Pro akváriasladkovodní do 1000l, mořská do 500l
Příkon3,6W
Produkce ozonu5 - 50 mg/h
Vzduchování- (doporučený výkon motorku 50 - 500l/h)