AQUACLAY filter medium

Rataj

792

Nové

Bioaktivní jílové granule sloužící jako filtrační médium

Více podrobností

Vnitřní poréznost granulí mnohonásobně násobí aktivní plochu filtračního média a poskytují ideální prostředí pro osídlení prospěšnými bakteriemi. Kulovité granule kladou minimální odpor protékající vodě a zaručují vysokou výkonnost filtrace.
  • Bakterie zaručují biologickou filtraci, která je základním předpokladem optimálního fungování akvária
  • Biologická filtrace - Bakterie rozkládají výměšky ryb, odumřelou organickou hmotu na jednoduché látky (dusík, fosfor, draslík a CO2), které rostliny přijímají jako živiny. CO2 současně udržuje pH vody na optimální úrovni. V takovém akváriu se výborně daří rybám i rostlinám bez nutnosti větších zásahů zvenčí a je v něm minimum řas. Pokud ovšem bakterie nefungují dostatečně, hromadí se v akváriu  organické látky. Jejich zvýšený výskyt se projeví  zakalenou vodou a hlavně zvýšeným výskytem řas. Často stoupá i hladina nitritů, které dusí ryby a pronikavě snižují jejich imunitu. 
  • Použití: Granule před použitím propláchněte v teplé vodě. K optimální funkci filtrační náplně je zapotřebí asi 2-3 týdnů. Během této doby jsou granule osídleny bakteriemi a začnou plnit svoji bioaktivní funkci. Při znečištění granule properete v nádobě s odstátou vodovodní vodou a znovu použijte. Čerstvá voda s chlorem by narušila bakteriální kolonie!