HayClay 3l

Rataj

740

Nové

Terarijní substrát z páleného jílu 100% přírodního původu

Více podrobností


Výborný terarijní substrát, který má následující výhody:

1. Hygienický - granule nepodléhají mikrobiálnímu rozkladu, substrát proto nemá tendence zahnívat a nemnoží se v něm škůdci (háďatka, larvy hmyzu, roztoči apod).
2. Stálá vlhost a teplota - substrát má vysokou vnitřní pórovitost kolem 60%. Pohlcuje proto výborně přebytečnou vodu při přemokření. Tuto vodu naopak zpětně uvolňuje za sucha. Tím udržuje stálou vlhkost a teplotu v teráriu!
3. Perfektní pro živé rostliny - substrát je současne vysoce vzdušný. Proto v něm výborně prosperují živé terarijní rostliny.
4. 100% přírodní původ a vzhled – granule svou hnědou barvu působí naprosto přirozeně a současně velmi esteticky
5. Bezpečný - Kuličky jsou poměrně velké a neulpívají na živočišné ani rostlinné potravě. V tomto smyslu je podstatně horší Lignocel a jemu podobné substráty, které ulpívají na potravě a zvířata je potom polykají. Po delší době se tyto substráty usazují ve střevech, kde mohou způsobovat chronické i akutní problémy. Oproti tomu kuličky HayClay mají oblý pravidelný tvar bez jakýkoliv ostrých výběžků. Pokud by přesto došlo k jejich spolknutí, nedoje k poranění žaludku ani střeva a kulička vyjde s trusem ven.

Obsah balení: 3 l